Podłoga drewniana - Jesion

Podłoga wykonana z niespotykanie długich i szerokich desek podłogowych jest ozdobą samą w sobie. Jest idealnym wyborem dla osób, które stawiają na niekwestionowaną jakość i stylowy wygląd.

 

Wykonamy dla Ciebie podłogę z desek o długości sięgającej nawet 7000 mm i szerokości do 500 mm. Długie i szerokie drewniane deski podłogowe stwarzają niezwykle efektowny wygląd całego wnętrza. Nadają oryginalny charakter pomieszczenia i przyciągają wzrok swoim naturalnym pięknem.

 

13 lat doświadczenia w produkcji podłóg

Klasy desek jesionowych

Deska podłogowa jesionowa

Klasa '00'

Najczystsza klasa drewna klonowego.

Bezsęczna, bez spękań, bez szpachli.

Podłoga jesionowa

Ze względu na odpowiednią twardość i sprężystość drewna jesionowego, stanowi on idealny surowiec do produkcji podłóg drewnianych. Cechą charakterystyczną jesionu jest jasna barwa oraz wyraziste włókna.

 

Drewno może występować w odcieniu ciemnożółtym i jasnobrązowym.

 

Deski jesionowe w kolorze kremowo-beżowym idealne sprawdzają się we wnętrzach skandynawskich. Wyraźnie zaznaczony rysunek słojów tworzy niepowtarzalny charakter desek jesionowych. Dobór desek o niejednolitej strukturze kolorów może stworzyć bardzo wyrazistą i kontrastową podłogę. Najbardziej wytrzymała jest ciemna odmiana jesionu, która odznacza się nawet większą wytrzymałością niż drewno dębowe.

 

Drzewo jesionowe na podłogę drewnianą

Masz pytania?

 

 

Budowa desek jesionowych

Jesteśmy producentem najwyższej klasy jesionowych desek podłogowych o konstrukcji warstwowej. Produkowane przez nas deski składają się z dwóch warstw:

 • warstwa konstrukcyjna, która jest wykonana z drewna liściastego,
 • warstwa użytkowa stworzona z obłogi o grubości od 3-6 mm.

Deska dwuwarstwowa

Stosowana przez nas technologia produkcji desek warstwowych zapewnia im bardzo dużą trwałość i wytrzymałość. W procesie produkcji desek warstwowych wykorzystujemy trwały klej D4, który odznacza się odpornością na wilgoć oraz działanie wysokich temperatur.

Cechy desek jesionowych

Jesion to drewno długowieczne, którego średnia żywotność wynosi ok 200, a nawet 300 lat. W dogodnych warunkach klimatycznych, jesiony mogą osiągać wysokość 36- 40 metrów oraz szerokość pnia w granicy 1 - 1,5 metra średnicy.

 

Jesion to jedno z najwyższych drzew występujących naturalnie w Europie. Dzięki ich naturalnym właściwościom oraz dogodnej obróbce stolarskiej, możemy dostarczyć Państwu jesionowe deski podłogowe o powszechnie niespotkanych parametrach długości i szerokości.

 • duża różnorodność kolorystyczna,
 • wysoki stopień twardości,
 • stosunkowo duża sprężystość,
 • średnia gęstość drewna jesionowego - 650 - 1000 kg/m3*,
 • średnia twardość drewna jesionowego - 63,7-98,1 MPa*,
 • gęstość drewna - 800 kg/m3****
 • klasa twardości jesionu - BNH 3,1-4**,
 • wytrzymałość drewna jesionowego (750 kg/m3) na rozciąganie - 104 MPa (wzdłuż włókien), 7 MPa (w poprzek włókien)***,
 • wytrzymałość drewna jesionowego na zginanie (750 kg/m3) - 99 MPa***,
 • *Klasa twardości drewna wg Janki (twardość przy 15% wilgotności drewna); źródło: wikipedia.org
 • **Klasy twardości drewna według Brinella
 • ***Źródło - A. Lis, P. Lis 'Charakterystyka wytrzymałości drewna jako jego podstawowej właściwości mechanicznej' www.bud.pcz.czest.pl/attachment/id/644
 • ****Załącznik do rozporządzenia Ministra Środowiska oraz Ministra Gospodarki z dnia 2 maja 2012 r. (poz. 536) Tabela gęstości drewna dla gatunków drewna mającego zastosowanie w przemyśle i budownictwie, przewożonego środkami transportu drogowego.

Mikrofaza desek podłogowych

Produkowane przez nas deski podłogowe Nuvolariparquet posiadają mikrofazę (od 1,5 do 5 mm) z każdej z czterech krawędzi.

 

Zastosowanie mikrofazy podkreśla wyrazistość podłogi i jej jednolitą powierzchnię. Akcentuje efektowne wymiary desek jesionowych sięgające nawet do 7000 mm długości i 500 mm szerokości.

mikrofaza-w-deskach-podlogowych-schemat.png

Masz pytania?

 

 

Sposoby układania desek podłogowych

Sposób ułożenia desek przekłada się na uzyskanie określonego wyglądu podłogi. Dzięki pięknej barwie desek jesionowych, możliwe jest osiągnięcie jednolitej lub różnorodnej struktury kolorystycznej podłogi.

 

Zgodnie z życzeniem Klienta, możemy zastosować następujące typy układania desek:

Układ tradycyjny

tradycyjny-sposob-ukladania-desek.png

 

Minimalizm formy w połączeniu z niezwykle rzadko spotykaną długością i szerokością naturalnych desek podłogowych tworzy niezwykle efektowny i niepowtarzalny charakter podłogi. Równoległe ułożenie desek podłogowych o szerokości sięgającej do 500 mm i długości 7700 mm stanowi absolutnie wyjątkową ozdobę eleganckiego designu wnętrza.

Jodła tradycyjna

jodla-tradycyjna.png

 

Ekspresyjny układ jodły nadaje podłodze bardzo wyrazistego charakteru. Podłoga zdecydowanie przełamuje charakter całego wnętrza i stanowi jej dominującą ozdobę. Wykorzystanie układu jodły rekomenduje się przede wszystkim w dużych, stylowych pomieszczeniach. W układzie jodły deski mogą być ułożone pojedynczo lub podwójnie

Jodła francuska

jodla-francuska.png

 

Bardzo elegancki układ jodły francuskiej może być z powodzeniem zastosowany zarówno w pomieszczeniach zaprojektowanych w starym klimacie, jak i nowoczesnym wnętrzach.

 

Dzięki zastosowaniu szerokich desek podłogowych, możemy uzyskać wyjątkowy i dekoracyjny efekt podłogi.

Bryty pałacowe (kwadraty - powtarzalna wzory)

bryty-palacowe.png

 

Oferujemy możliwość ułożenia podłogi jesionowej z zastosowaniem układu brytów pałacowych.

 

Wzór brytów może być indywidulanie dopasowany do potrzeb Klienta. Zastosowanie powtarzalnych wzór kwadratów umożliwia osiągnięcie proporcjonalnej formy.

Etapy produkcji podłogi drewnianej

Zajmujemy się kompleksową produkcją i montażem podłóg drewnianych. Nasi fachowcy posiadają wieloletnie doświadczenie w produkcji i montażu podłóg. Na proces produkcji podłóg drewnianych składają się następujące etapy:

 

1. Wybór surowca

Zależnie od preferencji Klienta, wybieramy drzewa o określonej szerokości pnia. Do produkcji wykorzystujemy jesion pochodzący z Polskich Lasów Państwowych.

2. Cięcie desek

Cechą, która odróżnia nasze deski od większości dostępnych na rynku desek, jest fakt, iż warstwa użytkowa pochodzi każdorazowo z jednego plastra drewna. W ofercie posiadamy deski o szerokości sięgającej nawet 500 mm, dlatego też wybór odpowiedniego surowca oraz zastosowanie technologii cięcia drewna są dla nas kluczową kwestią.

3. Suszenie

Wszystkie produkowane przez nas jesionowe deski podłogowe są przeznaczone do ogrzewania podłogowego. Dlatego też drewno zostaje poddane suszeniu, w celu osiągnięcia jego wilgotności na poziomie 7 - 9 %.

4. Klejenie desek warstwowych

Wykorzystujemy bardzo trwały klej D4, który gwarantuje idealne sklejenie warstw desek. Dzięki nowoczesnej formule, klej ten nie tylko jest bardzo odporny, ale także bezpieczny.

5. Frezowanie

Cechą charakterystyczną desek Nuvolariparquet jest precyzyjnie docięta mikrofaza. Dzięki technologii tworzenia mikrofazy (pod kątem 45 stopni lub o zaokrąglonych krawędziach) cała podłoga drewniana uzyskuje wyjątkowo harmonijny i elegancki wygląd i staje się jeszcze bardziej odporna na naturalną pracę drewna.

6. Olejowoskowanie

Aby zabezpieczyć podłogę, zachowując jednocześnie jej naturalną powierzchnię stosujemy olejowosk OSMO. Bardzo trwały i wytrzymały produkt, który nie emituje szkodliwych dla zdrowia substancji.

7. Montaż podłogi drewnianej

Podłogi jesionowe Nuvolariparquet mogą być montowane na tradycyjnej cementowej wylewce, jak i na wylewce anhydrytowej, jastrychu samopoziomującym oraz na legarach.

 

Przed przystąpieniem do montażu podłogi odpowiednio przystosowujemy posadzkę. Usuwamy wszelkie zanieczyszczenia, a także gruntujemy ją specjalnym gruntem. Finalnym etapem prac jest przyklejenie desek i stworzenie efektownej struktury podłogi drewnianej.

Czas wykonania podłogi drewnianej

Termin realizacji uzależniony jest każdorazowo od specyficznych warunków zamówienia. Na czas realizacji podłogi składa się okres potrzebny na produkcję desek oraz czas montażu.

 

Termin produkcji standardowych desek: 90 dni - 120 dni.

 

Czas montażu: od 50 do 100 m2 / roboczodzień

Zalety desek jesionowych

Jesion to drewno bardzo wygodne w obróbce. Dzięki odpowiedniej sprężystości, twardości i ciężkości jest to doskonały materiał do produkcji podłóg drewnianych.

 

Drewno jesionowe posiada właściwości lecznicze. W medycynie naturalnej wykorzystywane jest do leczenia dolegliwości reumatycznych oraz do przyspieszenia przemiany materii. Ponadto powszechnie wykorzystuje się także przeciwbakteryjne i wirusobójcze działanie kory oraz liści jesionowych.

Warunki montażu

 • Wilgotność desek podłogowych: 7 - 9 %
 • Wilgotność powietrza w pomieszczeniu : 40 - 60 %
 • Temperatura powietrza: 18 - 23 C
 • Wilgotność posadzki cementowej: 1.5 %
 • Wilgotność posadzki anhydrytowej: 0.3 %
 • Maksymalna temperatura na powierzchni podłogi z ogrzewaniem podłogowym: 27° C.

Technologia produkcji

Specjalizujemy się w produkcji jesionowych podłóg drewnianych wykonanych z desek dwuwarstwowych. Podłoga ta dedykowana jest do posadzek z ogrzewaniem podłogowym. Aby zapewnić elegancję podłogi wszelkie ubytki oraz sęki w drewnie są szpachlowane żywicą.

Masz pytania?

 

 

Ogrzewanie podłogowe

Niewątpliwym atutem konstrukcji warstwowej desek podłogowych jest ich trwałość oraz zastosowanie przy ogrzewaniu podłogowym.

 

Deski warstwowe Nuvolariparquet spełniają wszelkie standardy i normy związane z instalacją ogrzewania podłogowego. Podłoga jesionowa wykonana jest zgodnie z normą EN-PN 1264 dot. oporu cieplnego:

 • Deski o grubości 15 mm - R = 0,090 m2 K/W
 • Deski o grubości 18 mm - R = 0,100 m2 K/W
 • Deski o grubości 21-25 mm - nie zaleca się stosowania ogrzewania podłogowego.

Zamontowanie ogrzewania podłogowego w przypadku podłogi drewnianej wymaga zastosowania odpowiednich technologii produkcji i montażu desek drewnianych. Drewno reaguje na warunki otoczenia, w tym głównie na zmianę temperatury i wilgotności. Zastosowanie ogrzewania podłogowego może wywołać duże wahania tych parametrów i bezpośrednio przełożyć się na aktywną pracę drewna.

 

Aby zapewnić trwałość podłogi drewnianej, przy jednoczesnym wykorzystaniu ogrzewania podłogowego należy zastosować precyzyjnie dobraną technologię produkcji desek oraz montażu podłogi. Doświadczenie w produkcji podłóg drewnianych oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawia, że deski Nuvolariparquet to synonim trwałości i odporności.

Precyzja produkcji i montażu desek, przekłada się na stabilność podłogi, która ogranicza do minimum naturalną pracę desek, która w konsekwencji mogłaby doprowadzić do powstania odkształceń. Ponadto przestrzeganie norm w zakresie zapewnienia oporu cieplnego desek, sprawia, że nasza podłoga drewniana umożliwia równomierne oddawanie ciepła na całej powierzchni posadzki.

Wymiary desek jesionowych

300
 • grubość: 18 mm
 • szerokość: 300 mm
 • długość: 3000 - 7000 mm
 • sklejka: 14 mm
350
 • grubość: 18 mm
 • szerokość: 350 mm
 • długość: 3000 - 7000 mm
 • sklejka: 14 mm
400
 • grubość: 21 mm
 • szerokość: 400 mm
 • długość: 3000 - 7000 mm
 • sklejka: 17 mm
450
 • grubość: 23 - 25 mm
 • szerokość: 450 mm
 • długość: 3000 - 7000 mm
 • sklejka: 18 mm
500
 • grubość: 23 - 25 mm
 • szerokość: 500 mm
 • długość: 3000 - 7000 mm
 • sklejka: 18 mm
Pattern jodła, bryty
 • grubość: 15 mm
 • szerokość: 200 - 300 mm
 • długość: 900 - 1500 mm
 • sklejka: 12 mm
Gwarancja satysfakcji

Zapewniamy 36 miesięcy gwarancji na jesionowe podłogi marki Nuvolariparquet.